Co zabrać ze sobą do szpitala ?

Pacjent zgłaszający się na leczenie do Szpitala winien:

1. Posiadać ważne dokumenty:

• dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty)

• dowód ubezpieczenia (legitymacja, odcinek renty/emerytury)

• skierowanie do szpitala wraz z aktualnymi wynikami badań

• karty informacyjne z poprzednich hospitalizacji

2. Można również posiadać swoje:

• piżamę,

• ręczniki,

• kapcie,

• bieliznę osobistą,

• kosmetyki, środki higieny osobistej,

• ulubiony przedmiot (np. zabawkę - w przypadku hospitalizacji dziecka)

Kompletując wyprawkę do szpitala, mama musi pamiętać o tym, żeby zabrać ze sobą:

• Dokumentacje położniczą, medyczną
  • 4 koszule nocne (dostosowane do karmienia)
  • szlafrok, albo duży wygodny dress
  •  4 ręczniki
  •  klapki
  • przybory toaletowe
  • opakowanie majtek jednorazowych
  •  ciepłe skarpetki
  •  2 opakowania dużych podpasek
  • wkładki laktacyjne

Lista rzeczy dla dziecka:

• pieluchy tetrowe
  • 4 body
  • 4 pajacyki
  • 2 czapeczki
  • 2 pary skarpetek
  • pieluchomajtki 10 szt.
  •  rożek albo otulacz
  •  chusteczki nawilżone

SZANOWNY PACJENCIE !

W trosce o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo oraz ryzyko wystąpienia niekorzystnych interakcji między przyjmowanymi lekami, prosimy Ciebie o przygotowanie i posiadanie listy aktualnie przyjmowanych leków, witamin, ziół, suplementów diety.

LISTĘ AKTUALNIE PRZYJMOWANYCH LEKÓW należy mieć przy sobie i okazać lekarzowi w trakcie przyjmowania do oddziału. Lista powinna zawierać: nazwę leku, dawkę, postać oraz sposób przyjmowania ( leki przyjmowane na stałe i doraźnie).

PACJENCIE! Powiedz lekarzowi rodzinnemu, aby sporządził dla Ciebie listę aktualnie przyjmowanych leków. Uzupełnij ją o leki zlecane przez innych lekarzy specjalistów lub leki które kupiłeś i przyjmujesz bez recepty, suplementy diety, witaminy. Zachęcamy, abyś taką listę miał zawsze przy sobie. Jeżeli będziesz wymagał udzielenia nagłej pomocy medycznej lub hospitalizacji wówczas lista aktualnie przyjmowanych leków znacznie ułatwi lekarzowi dalsze leczenie.

PAMIETAJ ZAWSZE POINFORMUJ LEKARZA jeżeli:

• Stosujesz antykoncepcję hormonalną lub jesteś w ciąży lub karmisz piersią

• Po zażyciu leku wystąpiło złe samopoczucie, wysypka, omdlenie, duszność

• Jeżeli występują u ciebie jakiekolwiek uczulenia.

PAMIĘTAJ!

• Zachowaj szczególną ostrożność i nie stosuj bez konsultacji z lekarzem leków dostępnych bez recepty oraz suplementów diety jeżeli przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe, przeciwpłytkowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Suplement diety to nie lek, gdyż nie potwierdzono skuteczności oraz bezpieczeństwa jego stosowania. Jeżeli uważasz że powinieneś przyjmować suplementy diety, zioła, witaminy, ze względu na swoje dobro skontaktuj się z lekarzem rodzinnym.

• Przed zażyciem leku zapoznaj się z ulotką i sprawdź, czy lek powinien być przyjmowany przed, w trakcie lub po posiłku. Zawsze popijaj leki przegotowaną wodą wodociągową, przynajmniej pół szklanki. Nie popijaj leków wodą mineralną, sokami owocowymi, mocną kawą czy mlekiem.