szpital

ZDROWIE I DOBRO PACJENTÓW NASZYM CELEM NADRZĘDNYM

Blok Operacyjny

Koordynator:  mgr pielęgniarstwa Katarzyna Kulesa

Kontakt telefoniczny:

Pokój pielęgniarski - 89-715-62-05

                           Fax  -89-715-62-12

 

Blok Operacyjny dysponuje trzema salami operacyjnymi umiejscowionymi na parterze budynku szpitala oraz salą cięć cesarskich przy Trakcie Porodowym. Pozostają one w pełnej gotowości przez 24 godziny na dobę. W sumie w naszym szpitalu odbywa się około 2 600 zabiegów operacyjnych rocznie.

Wachlarz przeprowadzanych operacji jest bardzo szeroki. Obejmuje chirurgię ogólną z chirurgią dziecięcą, chirurgię urazowo – ortopedyczną, ginekologię i położnictwo. Dzięki ciągłemu podnoszeniu kwalifikacji zespołów operacyjnych, zakres wykonywanych zabiegów stale się poszerza.

Operatorzy mają do dyspozycji dwa zestawy do chirurgii endoskopowej (artroskopie, laparoskopie, hysteroskopie). Podczas operacji ortopedycznych lekarze korzystają z nowoczesnego sprzętu rentgenowskiego. W wielu procedurach operacyjnych wykorzystywane są urządzenia nowej generacji do elektrochirurgii. 

W Bloku Operacyjnym bezbólowy przebieg operacji zapewnia zespół lekarzy anestezjologów i pielęgniarek anestezjologicznych. Sale operacyjne wyposażone są w nowoczesne aparaty do znieczuleń, a także najnowocześniejszą aparaturę do monitorowania funkcji życiowych pacjenta.

Nowoczesne  wyposażenie Bloku Operacyjnego znacznie skraca czas trwania operacji, zwiększa precyzję wykonywanych procedur, a tym samym zapewnia naszym pacjentom bezpieczeństwo i szybszy powrót do zdrowia.