szpital

ZDROWIE I DOBRO PACJENTÓW NASZYM CELEM NADRZĘDNYM

Rodzice i opiekunowie dzieci

Drodzy rodzice i opiekunowie dzieci hospitalizowanych w Oddziale Pediatrii i Alergologii Szpitala Powiatowego im. J. Mikulicza w Biskupcu

W trosce o zdrowie dzieci powierzonych naszej opiece uprzejmie prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami, poprzez które chcielibyśmy zwrócić Państwu uwagę na sprawy istotne z punktu widzenia poczucia bezpieczeństwa Waszych najmilszych, ich odczuć i wrażeń, jak też ułatwiające nam wykonywanie czynności zawodowych:

  • jeśli wolą dziecka jest chęć pozostania w odzieży własnej  prosimy o ubranie dziecka w kolorowe schludne ubranko nie krępujące ruchów (które zwykle nosi w domu) oraz zaopatrzenie go w bieliznę osobistą na zmianę, dres, podomkę, pidżamę na noc,  skarpety, kapcie (pod warunkiem, że zapewnicie Państwo stałą  systematyczną wymianę tej odzieży!)
  • bardzo pożądane byłoby także umożliwienie dziecku zabrania do oddziału zabawki "przytulanki" (do której jest bardzo przywiązane), przyborów do rysowania, pisania, zeszytów, książek do czytania, podręczników szkolnych, przyborów toaletowych (mydło, szczoteczka do zębów i pasta, grzebień, ręcznik)

Ze względów bezpieczeństwa nie wolno przynosić dzieciom przedmiotów bardzo drobnych, które mogłyby brać do ust, zabaweko ostrych brzegach, a także sztućców i nożyczek.

Prosimy także o zasięganie opinii lekarza lub pielęgniarki co do ilości  jakości dostarczanych dodatkowo produktów spożywczych, gdyż część dzieci powinna w czasie leczenia przestrzegać odpowiedniej diety.

  • Mamy świadomość, że wszystkie zabiegi, które wykonujemy wiążą się z nieprzyjemnymi doznaniami odczuwanymi przez dziecko, jak też są często bolesne - umożliwiają nam jednak właściwe rozpoznawanie chorób, odpowiednie ich leczenie oraz monitorowanie ich przebiegu. Prosimy więc o wyrozumiałość w tym względzie oraz postawę rodzicielską sprzyjającą akceptacji naszych poczynań przez dzieci,którym chcemy pomóc.

W przypadku niepokoju czy zastrzeżeń  proszę pytać personel medyczny, który postara się wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Wizyta lekarska odbywa się codziennie od godziny 8:30. 

Informacje o stanie zdrowia dzieci udzielane są codziennie po wizycie lekarskiej przez lekarza leczącego lub ordynatora Oddziału.

 

Wypisy dzieci z Oddziału wraz z kartą informacyjną wydawane są głównie  w dni robocze od godz.11:00 - w wyjątkowych przypadkach możliwe są także w dni świąteczne i wolne od pracy.

Odwiedziny osób nie będących rodzicami (opiekunami prawnymidzieci możliwe są codziennie w godzinach 10:00-20:00) w uzasadnionych przypadkach możliwy pobyt poza ustalonym czasem za zgodą lekarza leczącego dyżurnego lub ordynatora).

Przed wejściem do Oddziału prosimy o pozostawienie wierzchniego okrycia w szatni. Prosimy również, aby wszyscy odwiedzający byli zdrowi – bez objawów ostrych schorzeń infekcyjnych (gorączka, katar, kaszel itp.).

Jednorazowo u jednego dziecka w Oddziale mogą przebywać maksymalnie dwie osoby odwiedzające - w przypadku większej liczby odwiedzających oraz nieletnich prosimy o odbywanie spotkań w hallu lub na korytarzu przed wejściem do oddziału, a nie na salach chorych.

Powyższe ograniczenia wynikają wyłącznie z konieczności przestrzegania wymogów sanitarno-epidemiologicznych oraz dbałości o środowisko zewnętrzne sprzyjające szybkiemu powrotowi do zdrowia dzieci.

Ze względu na różne nieprzewidywalne okoliczności losowe możliwe są odstępstwa od powyższych zasad – zawsze jednak za wiedzą i zgodą ordynatora lub  lekarza prowadzącego/dyżurnego oddziału.

W szpitalu istnieje również możliwość korzystania z telefonu :

  • Na kartę magnetyczną (w hallu przy oddziale „Telefon do mamy”), jak też można kontaktować się z dziećmi i ich najbliższymi poprzez telefon umieszczony przy łóżku chorego (uprzejmie prosimy o korzystanie z telefonów przyłóżkowych w godzinach 10:00-20:00).
  • Zapraszamy Państwa do pobytu w Oddziale wraz z dzieckiem - szczególnie rodziców dzieci najmłodszych: matki karmiące dzieci wyłącznie piersią mają zapewnione bezpłatne łóżko szpitalne, w pozostałych przypadkach możliwy jest całodobowy pobyt rodzica za odpłatnością za łóżko szpitalne oraz z możliwością wykupienia posiłków.

Zachęcamy Państwa do aktywnego włączania się w zabiegi pielęgnacyjne oraz proste czynności medyczne dotyczące swoich pociech przy współpracy z personelem Oddziału.

Dołożymy wszelkich starań, aby pobyt Waszego dziecka upłynął w przyjaznej, niemal rodzinnej atmosferze, zapewniając jednocześnie fachową opiekę lekarzy specjalistów oraz doświadczonego personelu pielęgniarskiego.

Życzeniem nas wszystkich jest szybki powrót do zdrowia dzieci powierzonych naszej opiece.

Z wyrazami szacunku,

Ordynator Oddziału Dziecięcego  wraz z całym personelem